Aktywne filtry

Silikon do uszczelek w naszym sklepie internetowym

Silikon do uszczelek to niezawodny i wielozadaniowy produkt, którego nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnego car detailera - zarówno profesjonalisty, jak i osoby, która jest na początku drogi. Ten doskonale sprawdza się do uszczelek samochodowych przy drzwiach, szybach, tylnej klapie, przedniej masce i wielu innych elementach. Na szczególną uwagę zasługuje również przypomnienie, że uszczelki samochodowe są niebywale ważnymi składowymi karoserii, które przez wielu kierowców są po prostu bagatelizowane. W rzeczywistości wystarczy zastosować odpowiednie produkty, aby w znaczącym stopniu przedłużyć ich żywotność, dzięki czemu przetrwają w nienagannym stanie przez dłuższy czas. Wysokiej jakości silikon do uszczelek znajdziesz w naszym sklepie internetowym!

Silikon do uszczelek skutecznie przedłuża ich żywotność

Warto przypomnieć o tym, że uszczelki zabezpieczają wnętrze auta przed przedostaniem się niepożądanej wilgoci, kurzu czy różnorodnych hałasów, które mogą dobiegać z zewnątrz. Są więc swego rodzaju “warstwą” termoizolacyjną. Wysokiej jakości silikon do uszczelek samochodowych pochodzący od cenionych na rynku producentów, czyli w naszym przypadku K2 i Sonax oprócz zbawiennego wpłynięcia na ich żywotność pozwala zabezpieczyć elementy wykonane z gumy i tworzyw sztucznych przed przymarzaniem. Dodatkowo chronią przed korozją, zmiękczają stare uszczelki, sprawiając, że te stają się znacznie bardziej elastyczne i odzyskują pierwotny wygląd. Oferowany przez nas Sonax silikon do uszczelek doskonale sprawdzi się również jako preparat przeznaczony do czyszczenia opon i gumowych dywaników samochodowych, nadając im drugie życie. Jest to więc niezwykle funkcjonalny produkt, który dodatkowo pozwala ograniczyć wydatki związane z zakupem kolejnych preparatów.

Warto zauważyć, że uszczelki to jedne z tych elementów, które wykonane są z gumy. To właśnie dlatego narażone są na niekorzystne działanie ogromnej liczby czynników. I tak po kontakcie z tlenem może dojść do ich kruszenia. Diametralnie ich wytrzymałość i trwałość zmniejszają również:

  • promienie słoneczne,
  • zbyt wysokie lub niskie temperatury,
  • ozon,
  • uszkodzenia mechaniczne.

Te i wiele innych czynników przyczyniają się do tego, że hałas we wnętrzu auta jest znacznie intensywniejszy. Dostrzegalne jest także zwiększone parowanie szyb, a w ekstremalnych przypadkach na progach auta czy pod dywanikami samochodu może pojawić się woda. W przypadku posiadaczu aut z szyberdachem woda w środku auta może być dostrzegalna również w trakcie silnych deszczów. Zapobieganie takim sytuacjom jest więc niezwykle ważne. Całe szczęście stosowanie silikonów do uszczelek samochodowych jest banalnie proste - wystarczy bowiem nanieść cienką warstwę produktu na powierzchnię. W razie konieczności można z powodzeniem wytrzeć nadmiar przy pomocy szmatki lub ręcznika, które dostępne są w naszej kategorii ręczniki i mikrofibry do czyszczenia samochodu.

Oczywiście silikony do uszczelek to tylko nieliczne produkty, jakie oferujemy naszym klientom. Spraw razem z nami, że karoseria będzie zachwycać nienagannym wyglądem każdego dnia. Znacznie bardziej interesuje Cię polerowanie? U nas znajdziesz wszystko, czego tylko potrzebujesz. Przekonaj się! Zapraszamy do zakupów.

Product added to compare.