Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej
Kilka wskazówek, jak dbać o zewnętrzne powierzchnie auta

Kilka wskazówek, jak dbać o zewnętrzne powierzchnie auta

Jeżeli chcesz, aby Twój samochód prezentował się jak najlepiej, musisz poznać nie tylko tajniki pielęgnacji jego wnętrza. Dbanie o zewnętrzne powierzchnie auta nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać, ale z użyciem profesjonalnych środków żadna skaza na lakierze nie będzie Ci straszna. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się, jak pielęgnować pojazd, by cały lśnił i był wolny od wszelkich niedoskonałości.

Czy samo mycie samochodu jest wystarczające?

Wiele osób ogranicza się do mycia auta jedynie z użyciem uniwersalnego szamponu i gąbki. Choć niewątpliwie jest to dobra metoda, warto wiedzieć, że do pielęgnacji zewnętrznych powierzchni samochodu warto stosować specjalnie dobrane kosmetyki i akcesoria przeznaczone do konkretnych rodzajów zabrudzeń. Wśród powszechnie używanych preparatów wyróżnia się aktywną pianę oraz wiele rodzajów szamponów o zróżnicowanych właściwościach. Dostępne są bowiem preparaty o kwaśnym lub neutralnym pH, z woskiem, do mycia wstępnego i właściwego, o skoncentrowanej formule oraz wiele innych. Karoseria to niejedyna zewnętrzna powierzchnia auta, dlatego producenci oferują także środki myjące do szyb, felg i opon.

Dbanie o zewnętrzne powłoki samochodu

Samo mycie może okazać się niewystarczające, jeśli chodzi o usuwanie trudnych zabrudzeń. Zaliczają się do nich osady metaliczne, ślady żywicy i smoły, ptasie odchody, smary i oleje, a także owady. Warto więc sięgnąć po specjalistyczne środki przeznaczone do czyszczenia zewnętrznych powierzchni auta. Jest to bardzo ważne, bo niektóre zabrudzenia mogą być szczególnie trudne do usunięcia, a powinno się unikać intensywnego szorowania karoserii lub stosowania agresywnych chemikaliów, gdyż można w ten sposób uszkodzić lakier. Przydatna w tym zakresie jest specjalna glinka. Z jej użyciem można pozbyć się sadzy, drobin asfaltu i innych problematycznych śladów, z którymi nie poradzą sobie zwykłe płyny i gąbki. Glinkowanie zewnętrznych powierzchni auta warto wykonywać nie tylko w ramach usuwania zanieczyszczeń, ale też przed lakierowaniem, by zapewnić jak najbardziej estetyczny efekt.

Profesjonalna pielęgnacja samochodu z zewnątrz

Po umyciu pojazdu można przystąpić do dalszych czynności pielęgnacyjnych. Jedną z nich jest odtłuszczanie powierzchni niezbędne przed woskowaniem lub aplikacją powłok. Wystarczy spryskać preparatem wybrane miejsce na pojeździe, rozprowadzić środek z użyciem ściereczki i po jakimś czasie dokładnie zetrzeć. Potem można przejść do polerowania lakieru, by zadbać o lśniącą karoserię.

Warto sięgnąć także po preparaty do quick detailingu sprzedawane w postaci sprayów, co zapewnia łatwą i wygodną aplikację na zewnętrznych powierzchniach. Dzięki takim produktom bez trudu usuniesz wszelkie zanieczyszczenia i nadasz karoserii piękny połysk. W ten sposób możesz też zabezpieczyć auto przed szybkim powstawaniem nowych zabrudzeń. Wiele środków do quick detailingu zapobiega przywieraniu brudu i kurzu, więc zdecydowanie warto z nich skorzystać.

Jakimi środkami pielęgnować samochód z zewnątrz?

Oprócz szamponów, aktywnej piany, specjalistycznych preparatów do usuwania trudnych zabrudzeń i płynów do quick detailingu, do dbania o zewnętrzne powierzchnie wykorzystuje się też środki do polerowania. W zależności od wybranego produktu można liczyć na zniwelowanie defektów lakieru, co przełoży się na estetyczny wygląd auta. Poszczególne warianty artykułów polerskich różnią się właściwościami ściernymi oraz sposobem stosowania - warto wiedzieć, że większość takich preparatów można aplikować ręcznie lub maszynowo.

Pozostałe produkty do dbania o czystość pojazdu

Pielęgnację zewnętrznych powierzchni samochodu można znacznie sobie ułatwić, sięgając po specjalne akcesoria, takie jak:

• gąbki, pady lub rękawice,
• aplikatory,
• pistolety i pianownice,
• opryskiwacze,
• ręczniki i ściereczki z mikrofibry,
• szczotki do felg i opon.

Precyzyjny dobór akcesoriów przeznaczonych do dbania o auto z zewnątrz przełoży się na wygodę wykonywania niezbędnych czynności. Jeśli zastosujesz się do wszystkich wymienionych wskazówek, możesz mieć pewność, że Twój pojazd będzie wyglądać, jakby dopiero co wyjechał z salonu. Potrzebne do zewnętrznej pielęgnacji samochodu preparaty znajdziesz w bogatej ofercie sklepu online lovemycar.pl - zapraszamy na zakupy!

Wszystkie komentarze

Product added to compare.