Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej
Czym są water spoty i jak się ich pozbyć?

Czym są water spoty i jak się ich pozbyć?

Czym są water spoty?

Nie ulega wątpliwości, że każdy właściciel samochodu chociaż raz w życiu miał do czynienia z uporczywymi zaciekami mineralnymi, które zwykle pojawiają się na szybach lub karoserii. Mimo że ich usunięcie nie należy do najłatwiejszych zadań, to jest to możliwe dzięki odpowiednim preparatom i akcesoriom. To najlepszy sposób na przywrócenie im pierwotnej przejrzystości. Water spoty, ponieważ to właśnie tak nazywają się wspomniane już plamy wodne, oprócz nieestetycznego wyglądu mogą doprowadzić również do pojawienia się widocznych zadrapań i zarysowań. To właśnie dlatego miłośnicy car detailingu, przywiązują olbrzymią wagę do odpowiedniej i przemyślanej pielęgnacji swoich czterech kółek. Zastanawiasz się, jak powstają water spoty? Jak skutecznie pozbyć się osadów mineralnych? Odpowiedzi na te i wiele innych znajdziesz w poniższym artykule.

Czy water spotów da się uniknąć?

Warto zauważyć, że water spoty powstają w wyniku odparowywania i osadzania się kropel twardej wody. Niejednokrotnie wyschnięte krople dostrzec można na szybach lub karoserii bezpośrednio po umyciu samochodu na myjni, deszczu lub zastosowaniu niektórych płynów podczas pielęgnacji. Osady te są zmorą nie tylko prawdziwych freaków car detailngu, ale również każdego właściciela pojazdu, który chciałby móc cieszyć się nienagannym wyglądem swojego samochodu jak najdłużej. Czy oznacza to, że uniknięcie pojawienia się water spotów nie jest możliwe? Nic bardziej mylnego! Należy pamiętać jednak o kilku ważnych aspektach: unikaj mycia auta twardą wodą, podczas mycia samochodu na myjni korzystaj z wody zdemineralizowanej, po myciu samochodu nie zapominaj o osuszaniu. Wracając jeszcze na krótką chwilę do tematu osuszania pojazdu po myciu ręcznym, to wody należy pozbyć się jeszcze przed jej całkowitym - samoistnym - wyschnięciem. W tym celu przydatne mogą okazać się takie akcesoria do pielęgnacji samochodu jak, chociażby ściągaczka do wody, czyli najbardziej klasyczne i tradycyjne rozwiązanie, ręczniki i mikrofibry lub hydrowoski. Tym prostym sposobem możliwe będzie uniknięcie jej zaschnięcia na karoserii, a co za tym idzie tworzenia trudnych do pozbycia się zacieków, śladów i plam.

Water spot remover – gwarancja jakości i zadowolenia

O tym, że car detailing wykracza poza standardowe mycie czy odkurzanie samochodu wiedzą już prawdopodobnie wszyscy. Co więcej, o ile jeszcze do niedawna zabiegi takie jak np. woskowanie lakieru uznawane były za raczej luksusową usługę, dziś stały się czymś zupełnie normalnym, a ceny są znacznie bardziej przystępne. Dokładnie ta sama sytuacja dotyczy usuwania water spotów. Jednak w tym przypadku należy pamiętać o tym, aby wystrzegać się wszelkich prób ścierania niechcianych plam, ponieważ takie działania mogą doprowadzić jedynie do porysowania lakieru, przez co w wielu przypadkach konieczna może być kosztowna wizyta u lakiernika. Aby pozbyć się tego typu zabrudzeń, w rzeczywistości wystarczy wyposażyć się w profesjonalny preparat, jakim jest water spot remover dedykowany do usuwania osadów mineralnych. Warto zauważyć jednocześnie, że takie ślady mogą skutecznie zniszczyć efekt zabiegów wykonanych przez profesjonalistów. A tego wolelibyśmy uniknąć, prawda? Nieprzypadkowo obecnie na rynku znaleźć można szeroką gamę kosmetyków oferowanych przez różne firmy, które przeznaczone są właśnie do kompleksowej pielęgnacji samochodów - zarówno w środku, jak i na zewnątrz. W naszym sklepie internetowym stawiamy przede wszystkim na jakość produktów i zadowolenie klientów dlatego też w ofercie posiadamy przodujące na rynku car detailingu marki  w tym m.in. ADBL, FX Protect, Soft99, Elite Detailer, Chemotion, a także wiele innych.

Skuteczne usuwanie osadów mineralnych

Jak już wspominaliśmy, water spot remover to skuteczny preparat przeznaczony do usuwania osadów mineralnych. Przed użyciem należy pamiętać o tym, że nie każdy preparat będzie działał w dokładnie taki sam sposób. Water Spot Remover Gel ze względu na wysokie stężenie substancji aktywnych dedykowany jest dla profesjonalnych car detailerów. Dzięki żelowej konsystencji produkt nie spływa, zapewniając jednocześnie znacznie dłuższy kontakt z czyszczoną powierzchnią. Stosowanie zaleca się na powierzchniach szklanych i lakierowanych. Profesjonaliści mogą sięgnąć również po FX Protect Water Spot Remover, czyli produkt, który doskonale poradzi sobie dodatkowo z usuwaniem powłok ceramicznych, niewidzialnej wycieraczki z wszelkich powierzchni lakierowanych i szklanych, a także wosków. Z kolei osoby, które dopiero rozpoczynają swoją wielką przygodę z car detailingiem, swój wybór powinny kierować ku Water Spot Remover zalecany do odblokowywania powłok kwarcowych oraz ceramicznych. Decydując się na zastosowanie któregokolwiek z preparatów, należy pamiętać o zapoznaniu się z instrukcją i zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu. To absolutna podstawa, która w dużej decyduje o efekcie i zadowoleniu użytkowników. Przed użyciem water spot remover warto mieć na uwadze również to, że preparaty te są gotowe do użycia. Nie wymagają więc dodatkowego rozcieńczania. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów pochodzących od znanych i cenionych na rynku producentów możliwe jest ograniczenie odkładania się plam wodnych i utrzymanie wyglądu samochodu w satysfakcjonującym stanie na dłużej. Tym prostym sposobem zacieki po twardej wodzie już nigdy więcej nie będą problemem.

Product added to compare.