Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej
Jaką maszynę polerską wybrać?

Jaką maszynę polerską wybrać?

Jaką maszynę polerską wybrać na start? Garść praktycznych porad

Odpowiednia pielęgnacja karoserii jest w stanie sprawić, że lakier będzie zachwycał blaskiem i kolorem przez długi czas. Jednak, aby faktycznie mogło tak być, konieczne jest nie tylko regularne mycie auta, ale też stosowanie profesjonalnych i sprawdzonych produktów dedykowanych zarówno dla profesjonalistów, jak i osób początkujących. Niezwykle przydatna okaże się także maszyna polerska, dzięki której możliwe jest przywrócenie olśniewającego wyglądu lakieru. Co ważne, urządzenie to z powodzeniem stosować można nawet w zaciszu własnego garażu. Jaka maszyna polerska okaże się najlepszym wyborem dla początkujących? Jakie zalety niesie ze sobą taki zakup? Zapraszamy do artykułu! Maszyna polerska to urządzenie umożliwiające przeprowadzenie kompleksowej korekty lakieru, która potocznie nazywana jest właśnie polerką. W mgnieniu oka możliwe jest więc usunięcie z powłoki lakierniczej wszelkich niepożądanych rys czy zmatowień. Dodatkowo w połączeniu z właściwymi pastami polerskimi  i padami polerskimi  pozwala uzyskać efekt tzw. lustra. Jak wiadomo, obok tego efektu nie sposób jest przejść obojętnie! Używanie maszyny polerskiej jest niezastąpione podczas np. oczyszczania lakieru cleanerem czy aplikacji wosków  lub politur.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru maszyny polerskiej?

Przeprowadzenie procesu polerowania wymaga jednak doboru odpowiedniej maszyny – to zadanie wydaje się szczególnie kłopotliwe dla osób, które w car detailingu są kompletnie „zielone” lub są dopiero na początku drogi. Podczas zakupu lub na etapie przeglądania ofert należy pamiętać przede wszystkim o tym, że wyróżniamy kilka rodzajów maszyn polerskich. Wybór nie powinien być kwestią przypadku! Należy jasno określić m.in. to, jak duże powierzchnie będą polerowane, a także, w jakich warunkach będzie stosowana. Kluczowe jest również doświadczenie jej potencjalnego użytkownika. W naszym sklepie internetowym klienci mają do wyboru pojedyncze urządzenie lub skompletowane, profesjonale zestawy polerskie. Warto zaznaczyć również, że wyróżniamy aż 3 rodzaje polerek samochodowych: maszyny polerskie rotacyjne, maszyny polerskie Dual Action, maszyny polerskie orbitalne. I tak maszyna polerska rotacyjna, jak np. ADBL ROLLER R125-01+B to ta, która wykonuje ruch obrotowy (rotacyjny). Z uwagi na dużą siłę tnącą doskonale sprawdzi się, gdy konieczne jest wyeliminowanie dużych zarysowań czy wycięcie silnie zmatowionego lub uszkodzonego lakieru. Przed pierwszym użyciem konieczne jest jednak przygotowanie, a także zachowanie zdecydowanie większej ostrożności, niż w przypadku maszyny polerskiej Dual Action.

Maszyna polerska Dual Action - najlepszy wybór dla początkujących

Tym prostym sposobem odpowiedzieliśmy również na pytanie o to, jaka maszyna polerska będzie najlepszym wyborem dla amatorów i osób początkujących. To właśnie maszyna polerska Dual Action, która perfekcyjnie sprawdzi się podczas prac korekcyjnych, wycinaniu większości rys, a także wykończeniu powierzchni bez pozostawienia hologramów. Urządzenia te wykonują ruch orbitalny, który jest wymuszony siłą odśrodkową. Trzeba pamiętać również o tym, że jej charakter i przeznaczenie określane jest przez wielkość skoku ruchu orbitalnego. Oznacza to więc, że polerka 8 mm, czyli mała maszyna polerska na medal sprawdzi się do końcowego etapu polerowania oraz nabłyszczania. Maszyna ta szczególnie polecana jest amatorom do nauki polerowania lakieru. Urządzenie takie jak ADBL ROLLER D09125-01 pozwala dotrzeć użytkownikowi do miejsc dotychczas niedostępnych podczas prac tego typu. Dodatkowo wyróżnia się niską masą i kompaktową budową. Korzystać z niej mogą również profesjonaliści jako drugie urządzenie. Z kolei polerka 10 mm uznawana jest za najbardziej uniwersalną. Chcesz przeprowadzić kompleksowe polerowanie? To właśnie ta maszyna jest idealna dla Ciebie! Z powodzeniem można ją stosować wtedy, gdy karoseria nie jest zbyt zniszczona, a także do one-stepu, czyli jednoetapowego odświeżania lakieru. W ofercie posiadamy także maszyny polerskie 15 mm, czyli np. ADBL ROLLER D15125-01  przeznaczona do stosowania w sytuacjach, gdy konieczna jest wyważona siła korekcji połączona dodatkowo z nienagannym wykończeniem powierzchni. Przeznaczona do wycinania dużych rys i lakierów twardych. Stosując ją z silną pastą lub twardą gąbką  zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Uwaga! Decydując się na zakup maszyny typu Dual Action, należy zwrócić również uwagę na skok maszyny i rozmiar talerza. Ten drugi decyduje o rozmiarze pada polerskiego, który będzie stosowany w trakcie pracy. To niezwykle istotne, ponieważ maszyny polerskie Dual Action najlepiej pracują z jednym rozmiarem talerza. Ostatni wymieniony wyżej rodzaj maszyny polerskiej to orbitalna. Urządzenie to jest połączeniem maszyny rotacyjnej i maszyny Dual Action. Zastosowanie jest gwarancją bardzo dobrego wykończenia lakieru, dzięki dużej sile ściernej. Często to właśnie maszyna polerska orbitalna używana jest do polerowania powierzchni wklęsłych. Pierwsze urządzenie dla profesjonalisty? Może to być właśnie maszyna orbitalna.

Jak wybrać najlepszą maszynę polerską?

Zastanawiasz się, na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszej maszyny polerskiej? Najważniejsze aspekty to: waga polerki, która w znaczącym stopniu wpływa na komfort pracy, możliwość montażu głowic o różnej wielkości, gdzie idealnym połączeniem wydaje się możliwość łączenia głowic małych z dużymi, funkcja „łagodnego startu”, która pozwala na dobranie zakresu pracy do konkretnego etapu prac polerskich, duża moc silnika (min. 800 W) daje możliwość utrzymania satysfakcjonującej prędkości bez względu na siłę nacisku, elastyczny i długi przewód zasilania pozwala na zachowanie komfortu pracy nawet w dalekiej odległości od źródła kontaktu. Zakup maszyny polerskiej wbrew pozom wcale nie musi spędzać snu z powiek osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z car detailingiem. Jak już wspominaliśmy, kluczowe jest tu jasne określenie doświadczenia przyszłego użytkownika, a także pożądanego efektu. Osoby zainteresowane zakupem maszyny mogą wybierać sprzęty podchodzące od znanych producentów jak m.in. ADBL, Rupes, czy Evoxa. Dzięki temu z powodzeniem dostosujesz urządzenie do swoich potrzeb i oczekiwań. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwej pielęgnacji czterech kół, koniecznie zapoznaj się z naszą zakładką blog, gdzie znajdziesz cenne wskazówki i ciekawostki związane z car detailingiem.

Product added to compare.